Menu
Your Cart

Frequently Asked Questions

İade talebi gelen siparişin onay/red işlemlerinin Dahusoft paneli üzerinden yapılmasına imkan sunmaktadır.

Iade Onayı.: Gelen iade talebine iade nedeni ve hangi depoya gireceği bilgisi kullanıcı tarafından seçilerek iadeye onay verilir. Böylece ürün iadesi hem pazaryerine otomatik bildirilir. Hemde sipariş iade maliyeti oluşturulmuş olur. Ayrıca ürün sağlam ise, ürün miktarı otomatik olarak arttırılıp pazaryerlerindeki miktarı güncellenir.

İade Red.: Gelen iade talebine Red verildiğinde ürün resmini sisteme yüklemeniz dahilinde sistem otomatik olarak pazaryerine iade red işlemini gerçekleştirecektir.

Otomatik İade Onayı.: Bazı pazaryerleri iade işlemlerini Müşteri ile pazaryeri personeli arasında gerçekleştirmekte ve satıcının bu işlemden haberi olmamaktadır. Satıcı Ise ürünün pazarsının pazaryerinden geleceğini düşünmekte veya iade onaylandığını gördüğü için ürünün Müşteri tarafından kendisine gönderileceğini düşünmektedir. Halbuki müşteriye pazaryeri para iadesini yapmış ve ürünün satıcıya gelip gelmediğini sorgulamamaktadır. Dahusoft bu işlemi takip etmekte ve otomatik onaylanan iade taleplerini satıcılara göstermekte ve ürünün müşteriden alınabilmesi için yönlendirmektedir. Tüm buna rağmen Satıcı ürünü müşteriden alamıyor ise pazaryeri veya kargo firmasına iade tazmin talebi oluşturmaktadır.
Dahusoft (Trendyol ve Hepsiburada için geçerlidir.) Rekabet kriterlerine uygun ürünleri listelemektedir. Bu listede diğer satıcıların (Satıcı Puanı ,Satıcı Teslimat Süresi, Diğer Satıcının Stok Miktarı) bilgileride anlık olarak listelenmektedir. Rekabet edilsin onayı verildikten sonra Dahusoft 10krş. fiyatları hem aşağı hemde yukarı arttırarak rekabeti kazanana kadar fiyat ile otomatik olarak değiştirmektedir.

Dahusoft’u diğer yazılımlardan ayıran en belirgin özelliği rekabet ederken fiyatları yukarıda taşımasıdır. Böylelikle en yüksek derecede satış kar tutarına ulaşmanızı sağlar.
Dahusoft entegratör işlemlerini de kendi içerisinde gerçekleştirdiği için satin almış olduğunuz kontörlerden sistem otomatik olarak düşüş gerçekleştirecektir. Ayrıca ilave bir entegratör firmaya ücret ödemeye ihtiyaç yoktur.
Örneğin Trendyol da ayrı vergi numarası veya T.C. Kimlik numarası ile satış yapıyor ve stoklarınızı ortak yönetmek istiyorsanız, Dahusoft buna imkan tanımaktadır. Istenildiğiz kadar şirketin tek panelden yönetilmesine imkan sağlamaktadır. Şirket sınırlaması yoktur.
Geliştirilen Optimizasyon yazılımı ile: otomatik paketleme sistemi sayesinde, ürünlerin desi ve kargo desi fiyatlarını optimize ederek siparişin paket bölme veya paket birleştirme işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Gelen siparişe ait desi üzerinden anında kargo ücreti hesaplamaktadır. Böylece daha ucuza kargo gönderi ücreti var ise kullanıcıyı uyarmakta ve kargo firmasının gelen siparişte değiştirilmesine imkan vermektedir.
Dahusoft ürün kartında alış fiyatı,paketleme fiyatı,işçilik fiyatı ve diğer giderler olmak üzere maliyet arttırıcı bilgilerin girildiği bölümler mevcuttur. Bu bilgileri doğru bir şekilde tanımladığınızda pazaryeri bazında ürün komisyon oranlarını sistem otomatik olarak alabilmektedir.
Böylece pazaryeri bazında komisyon ücreti, en ucuz kargo ücreti,pazaryeri hizmet bedeli, kar oranı, iade oranı, KDV oranı gibi değerleride dahil edip satış fiyatı beliryebilmenize imkan sunmaktadır. Böylece bir ürünün farklı pazaryerlerindeki Kar/Zarar durumunu daha satışa çıkmadan hesaplayabilmektedir.

Özellikle döviz fiyatı ile ürün alıp TL olarak satış gerçekleşiyor ise, her 5dk da bir bankalardan döviz kurunu alıp alış fiyatını otomatik olarak güncelleyebilmektedir. Böylelikle kur artışına bağlı olarak maliyet değişimlerinden oluşan satış fiyatına anlık sistem müdehale edebilmektedir.
Dahusft panelinde Eksik/ Kırık parça gönderimi menüsünden talebi gelen ürüne ait eksik/Kırık parça gönderim işlemi gerçekleştirilir. Kullanıcı bu işlemi onayladığında sistem otomatik olarak E-İrsaliye kesecektir. Kargo firmasına e-İrsaliye bilgileri ile birlikte ikinci bir gönderi yapmanıza imkan sunacaktır. Böylece gereksiz fatura kesme veya ürünü iade edin yenisini gönderelim gibi işlemler ile uğraşmaya gerek kalmamaktadır.
Pazaryeri hakediş modülü ile pazaryerinde sipariş bazında ödemesi gelen ,ödemesi gelmeyen, ödemesi geçen,iade sipariş ödemesi, iptal sipariş ödemesi ekranlarından Finans bilgilerine ulaşılabilmektedir. Pazaryerleri,nin yaptığı kesinti detayları, kargo kesintiileri,Eksik/Kırık parça gönderiminde oluşan ikinci kargo ücreti, Değişim işleminde oluşan kargo ücreti, iade işleminde oluşan kargo ücreti detaylarına ulaşılabilmektedir. Dahusoft tüm bunları toplayıp detaylı kullanıcılara gösterebilmektedir.