Menu
Your Cart

Sık Sorulan Sorular

Dahusoft Yapay Zek Robotu size E-Ticaret yönetiminizde yardımcı olacak bir personel olarak tasarlanmıştır. Yaptığı işlemler; 1-Sipariş süreçleri; a- Gelen siparişe istinaden ürün bakiyesi yeterli ise sipariş onay kararını otomatik vermektedir. b- Sipariş durumlarını kendisi sorgulamakta ve güncellemektedir. 2- Fatura süreçleri. a- Gelen siparişin bilgilerini kontrol ederek e-fatura veya e-arşiv fatura kesilmesi gerek
Dahusoft yazılımında şirket bilgilerinizi tanımladıktan sonra, Pazaryeri APİ bilgilerimizi tanımlıyoruz. bu tanımlama işleminden en geç 20 dk içerisinde sistem kendisi tüm pazaryerleri ve ERP programınızdaki ürün, marka,kategori ve ürün özelliklerinizi almaktadır. Alınan bu bilgileri geliştirilen yapay zeka desteği sayesinde Dahusoft ‘ta ürün kartı olarak eklemektedir. Kullanıcılar asla tekrardan herhangi bir eşleştirme işlemi yapmaya ihtiyaç duymamaktadır. 20 dk nın sonunda sistem fatura kesmeye başlayacaktır.

Pazaryerlerinde yapmış olduğunuz marka,kategori ve ürün özellikleri tanımlamaları Dahusoft tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
Şirket bilgilerini tanımladıktan sonra sistem bilgisayarınıza e-İmza şifreleme programı indirmektedir. E-İmzanızı bilgisayarınıza takıp, indirilen programa vergi numaranızı yazıp imzala butonuna basmanız yeterlidir. Sistem otomatik olarak E-Fatura,E-Arşiv Fatura,E-İrsaliye kesmeye hazır hale gelmiş olacaktır. Sistem sadece gönderici birim etiketlerini oluşturduğu için sadece fatura gönderimi esnaında kendi entegratörünü kullanmaktadır. Herhangi bir entegratör firmakullanıyor iseniz o entegratörün çalışmasına herhangi bir etki etmemektedir.
Gelen siparişler dilerseniz manuel dilerseniz şube ve depolarınızın konum bilgilerine bağlı olarak siparişi otomatik yönlendirmektedir. Böylelikle şube veya depoya yönlendirilen siparişler sadece toplama ve paketleme işlemleri yapılarak kargo firmasına hazır hale getirilir. Depo veya şubedeki personel fatura gibi süreçler ile ilgilenmez. Merkezden ise şube ve depodaki personelin iş süreçleri takip edilir.
Dahusoft ERP parametrelerini tanımladığınız da Pazaryerlierinden gelen ürün kartalının barkod, ürün kodu ve ürün adını algılar ve otomatik olarak ERP ile eşleştirme işlmemini gerçekleştirir.
Dahusoft tüm pazaryeri ve e-ticaret sitelerinizdeki sipariş ve durumlarını 10 sn aralıklar ile kontrol etmekte ve sipariş durumlarını gözlemlemektedir. Yeni bir sipariş Dahusoft'a geldiğinde sistem gelen siparişi algılayıp E-Fatura, E-Arşiv kesilmesi gerektiğini GİB.' ten kontrol edip otomatik olarak faturayı kesip, GİB.’e göndermektedir. Sonrasında fatura Link'ini pazaryerine otomatik olarak bildirmektedir.

E-fatura kesildiğinde kargo firması siparişi teslim alana kadar GİB’e faturayı göndermemektedir.
Sadece E-Fatura çıktısı alınabilmektedir. ERP programı kullanıyor iseniz faturayı ERP programınıza yinede aktarmaktadır.
Dahusoft’a gelen ve otomatik olarak faturası kesilen sipariş iptal edildiğinde sistem bunu algılamakta ve kesilen faturayı otomatik olarak iptal edip GİB’ten de otomatik olarak iptal etmektedir. E-Fatura kesilmiş ise GİB' e gönderilmediği için sistem otomatik olarak silebilmektedir.

Kullanıcıların fatura süreçleri ile ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmamaktadır.
Dahusoft, fatura işlemleri için ayrı bir entegratör yazılımına ihtiyaç duymamaktadır. Entegratör yönetim paneli Dahusoft ile bir bütün olarak çalışmaktadır. Ayrı bir panele girip işlem yapmaya veya fatura durumlarını sorgulamaya, fatura iptal/iade işlemlerine ihtiyaç duymamaktadır. GİB ten yapılan bütün fatura işlemlerini Dahusoft kendisi gerçekleştirir.
Dahusoft ERP programlarına sipariş aktarmıyor.
ERP’ye sipariş yerine satış faturası aktarmaktadır. Satış faturası aktarımından sonra Müşteri kartının bakiyesinin açıkta kalmaması için ödemeyi kapatıp pazaryeri müşteri kartına sipariş numarası bazında virman işlemini gerçekleştirmektedir.

E-Arşiv müşterilerde dilerseniz ERP de açılacak tek bir Müşteri kartına dilersenizde ayrı Müşteri kartı açabilmektedir.

Sipariş iptal olduğunda ERP’ye aktarılan fatura ve kapatma fişlerini sistem otomatik olarak silmektedir.
Sipariş geldiğinde komisyon oranı, kargo ücreti ve hizmet bedeli gibi hesaplamaları sistem otomatik olarak gerçekleştirip alınan siparişten ne kadar kar/Zarar edildiğini anında göstermektedir. Böylece satış fiyatına anında müdehale edip ürün ile ilgili diğer siparişlerden zarar etmenizi engellemektedir.
Dahusoft Ödeme kapatma işlemlerini otomatik olarak yapmaktadır. Siparişiniz iptal veya iade edildiğinde oluşan kar/Zarar durumlarınıda göstermektedir. Sipariş numarası bazında detaylı gelir gider tablosu sunmaktadır.
Kendi kargo anlaşmanız var ise ZPL olarak çıktı alıp kargo personeline teslim edildiğinde otomatik olarak kargo ücreti ve fatura bilgilerini sistem alabilmektedir. Böylce Sipariş bazında Kar/Zarar hesabına anında ulaşılabilmektedir.
Kendi kargo anlaşmanız var ise kargo firmasında çalışan personelin, sipariş etiketinizi okutarak çıktı aldığı kargo etiketini, Dahuosft çıktı olarak verebilmektedir. Böylece kargo personeli ayrıca desi, adres ve diğer bilgileri girmeden direk kargo etiketini okutup araç yükleme işlemi yapabilmeketdir. Bu işlem daha hızlı kargo çıkışı yapılabilmesine imkan sunmaktadır. Kargo Etiket format ZPL olarak çıktı verilir.
Dahusoft sipariş iade oanylama işlemi tamamlandığında gider pusulasını otomatik olarak kendisi kesmektedir. ERP program (Muhasebe yazılımı) kullanılıyor ise ERP’ye de doğrudan gider pusulasını aktarır.
İade işlemleri için talep gelmeden sipariş iade işlemini yapabilirsiniz. Daha sonra pazaryerinde siparişe ait iade talebi geldiğinde sistem otomatik olarak iadeyi onaylayacaktır. Böylece sipariş iade talebi pazaryerinden gelmeden ürünü satışa devam edebilirsiniz.
Gelen bir talebe istinaden siparişte yer alan Müşteri bilgilerine girilip istenilen değişiklik yapılıp kayıt edildiğinde sistem otomatik olarak daha önce kesilen faturayı iptal edip yeni bilgiler ile tekrar faturayı kesip GİB’e gönderecektir. ERP kullanılıyor ise ERP de fatura ve ödeme kapatma işlemleini silip yeni faturayı ERP ye aktarıp ödeme kapatma işlemlerini tekrar gerçekleştirecektir.
Pazaryerlerinden gelen siparişte yer alan ürünü başka bir ürün ile değiştirerek faturasını kesmek mümkündür. Böylece sipariş iptal talebine ihtiyaç duymadan Müşteri ile görüşülerek ürün değişimi yapılabilmektedir.
Dahusoft’ta bulunan ürün toplama emri oluşturma ekranı sayesinde farklı kriterlere göre ürün toplama emirleri oluşturulup bu emirleri kullanıcılara atanabilmektedir. Böylece ürün toplama personelleri herhangi bir sipariş veya fatura kriterine takılmadan topluca ürünleri bulunduğu raf veya depodan alıp paketleme personelinin önüne getirebilmektedir. Ayrıca Tekli veya çoklu diye paket ayırma işlemine ihtiyaç duyulmamaktadır. Yapay zeka desteği sayesinde kullanıcılara tekli ceya çolu paketlerin ayrı toplanması gerektiğini iletir ve ayrıştırma esnasında oluşan zamanı ortadan kaldırmaktadır.
Dahusoft’ta yer alan hızlı paketleme modülü ile, paketleme personeli ürün toplama personelinin kendisine karışık olarak teslim ettiği ürünlerden bir tanesini alır ve ekrana barkodunu okutur. Böylece Dahusoft önce okutulan üründen bir adet alan var ise onun faturasını bulup yazıcıdan kargo etiketi veya fatura çıktısını verir. Okutulan ürünlerden bir adet olanlar bittiğinde aynı ürünü tekrar okutur ise, okutulan ürün ile birlikte başka ürün var ise diğer ürünün ekrana bilgilerini getiri ve barkodunun okutulmasını bekler. Diğer ürünlerde okutulduğunda kargo etiketi veya faturasını personele çıktı olarak verir. Bu modül sayesinde eksiksiz hızlı bir paketleme işlemi gerçekleşir. Ayrıca paketleme işlemi yapmadan önce herhangi bir sipariş veya fatura ayrıştırma işlemine gerek kalmamaktadır. Bu modül ile paketleme yapan personellerin parformansı ölçülüp raporlanır. Daha önce yapılan paket sayısının altına düştüğünde yöneticilere performans düşüklüğü ile ilgili mail gönderir.
Dahusoft piyasada var olan e-ticaret siteleri ile entegre olabilmektedir. Ayrıca kendi içerisinde de Opencard altyapısına sahip kendi apisini geliştirmiş bir altyapıya sahiptir. Dahusoft panelinden eticaret sayfa tasarımı, banner gibi işlemleri kullanıcılar kendileri gerçekleştirebilmektedir.

Dahusoft geliştirilen api sayesinde Google SEO, Merchant Center, analytics gibi platformlar ile otomatik entegre olabilmekte ve bu işlemleri kendisi gerçekleştirebilmektedir. SEO işlemleri için bir başka firma ile çalışmanıza ihtiyaç duymamaktadır. Bu süreçleri kendisi gerçekleştirmektedir.

Ayrıca var olan site tasarımlarından dilediğinizi seçerek anında sitenizde uygulama imkanı sunmaktadır.
Ürün kartı açarken ürün açıklaması, anahtar kelime, seo tag, dil çeviri gibi işşemleri dahusoft yapayzeka robotu otomatik olarak gerçekleştirmektedir. böylece detaylı ürün açıklamaları oluşturabilmektedir.
Dahusoft paneli belirtilen işlemler ile ilgili herhangi bir kısıtlama veya ücretlendirmeye göre ücretlendirme yapmamaktadır.
Yönetim panelimizde olmayan bir e-ticaretsitesi,pazaryeri veya ERP programınız var ise APİ bilgilerini ve dökümanını [email protected] adresine gönderdiğinizde ücretsiz olarak bu Entegrasyon işlemi tarafımızca gerçekleştirilecektir.

Bu işlem ayrıca ücretlendirilmez.